تبلیغات
ساده اما پیچیده - زندگی‌تان را واقعا رویایی كنید!
 
ساده اما پیچیده
No Pain,No Gain
 
 

زندگی رویایی

موفقیت هزار و یك راه دارد و ما از میان آن‌ها 6 راه را كه به زندگی خانوادگی و اجتماعی‌تان مربوط می‌شوند برای معرفی كردن به شما انتخاب كرده‌ایم. شاید بعضی از این راه‌ها به‌نظرتان پیش پا افتاده یا ساده بیایند اما قبل از قضاوت در موردشان بهتر است امتحان‌شان كنید.

 

شما ممكن است برای بهتر انجام دادن كارتان، خودتان را در فعالیت‌های شغلی غرق كنید. شب و روز كار كنید و حتی در خانه هم از فكر كردن به موضوعاتی كه در اداره با آن روبه‌رو می‌شوید دست برندارید. اگر از این دسته آدم‌ها باشید زودتر از آنچه فكر می‌كنید هم از كارتان دل‌زده خواهید شد و هم آرامش زندگی خانوادگی‌تان را از دست خواهید داد. اگر از هر دری كه می‌روید باز هم نمی‌توانید تغییری در وضعیت كاری‌تان بدهید، ناامید نشوید. اغلب قانون‌های موفقیت یادگرفتنی هستند و جالب‌تر این‌كه همه آ‌ن‌ها تنها به محیط اداره و وضعیت شغلی‌تان مربوط نمی‌شوند. موفقیت هزار و یك راه دارد و ما از میان آن‌ها 6 راه را كه به زندگی خانوادگی و اجتماعی‌تان مربوط می‌شوند برای معرفی كردن به شما انتخاب كرده‌ایم. شاید بعضی از این راه‌ها به‌نظرتان پیش پا افتاده یا ساده بیایند اما قبل از قضاوت در موردشان بهتر است امتحان‌شان كنید و تاثیرشان را روی تمركز كاری، خلاقیت و یادگیری‌تان مشاهده كنید.

 

از همیشه كار كردن دست بردارید


بی وقفه و بدون استراحت كار كردن یكی از بزرگ‌ترین اشتباهات كاری‌ است كه می‌توانید مرتكب شوید. مطالعات نشان می‌دهد، اوقات فراغت و گذراندن چند روز بدون فكر كردن به كار و استرس‌های دیگر زندگی می‌تواند استرس مربوط به شغل را كمتر كند و همین‌طور خطر ابتلا به افسردگی را كاهش دهد.

از نظر محققان، این اتفاق می‌تواند اعتماد به نفس افراد را بالا ببرد و به آن‌ها در موفقیت‌های بعدی شان كمك كند. پس جای تعجب نیست، دانمارك یكی از شاد‌ترین كشورهای روی زمین است زیرا در این كشور كارفرمایان ملزم به دادن 5 تا 6 هفته مرخصی سالانه به كارمندان‌شان هستند و موظفند كه زمان مناسبی برای فرستادن آن‌ها به تعطیلات را انتخاب كنند. این درحالی است كه در ایالات متحده، كارگران آمریكایی به‌طور متوسط ​​تنها 61روز از سال‌شان را به تعطیلات می‌روند.
اما رفتن به تعطیلات هم برای خودش قانون‌های دارد.

قانون اول: هرگز در روزهای تعطیل پشت میز كار ننشینید حتی اگر شما به اندازه خرج یك سفر عجیب و غریب پول ندارید می‌توانید با یك پیك نیك ساده و دور شدن از فكر و خیال‌های كاری، آرامش از دست رفته‌تان را احیا كنید.

قانون دوم: مهم نیست كه محل كارتان چقدر به شما مرخصی می‌دهد. شما می‌توانید با تقسیم روزهای تعطیلات خود در كنار وقت‌های مرخصی، مسافرت‌تان را طولانی‌تر كنید و با كمی هوشمندی در زمان بندی، بیشترین بهره را از مرخصی‌های‌تان ببرید.

ساعت‌های خوش‌تان را خودتان بسازید


این‌كه دوستانی در كنار خودتان داشته باشید و با آن‌ها وقت بگذرانید یكی از اصول اساسی زندگی اجتماعی است. به بهانه كار و مشغولیت‌هایش و حتی به بهانه ازدواج و درگیری كه‌ برای‌تان ایجاد كرده از دوستان‌تان فاصله نگیرید زیرا با توجه به مطالعات موسسه «گالوپ» شادترین مردم جهان حدود 7 ساعت در روزشان را به معاشرت با خانواده و دوستان‌شان صرف می‌كنند. شما برای گذراندن این لحظات شاد نیاز نیست كار خاصی بكنید بلكه كافی است، یك روز در هفته در زمان ناهار با همكاران‌تان بیرون بروید و نیم‌ساعتی را با هم در رستوران بگذرانید یا این‌كه با دیدن یك فیلم در كنار دوستان‌تان از بودن در كنار هم لذت ببرید. فقط كافی است، خودتان را از زندگی اجتماعی بیرون نكشید و در خانه حبس نشوید. اگر پیش از این از چنین تفریحات ساده‌ای صرف‌نظر می‌كرده‌اید از همین امروز برای بودن در كنار دوستان‌تان برنامه‌ریزی كنید و تاثیراتش را در زندگی‌تان ببینید.

 

ساعت كمتری در ترافیك بمانید


ماندن در مسیرهای بین شهری و ترافیك آزارترین اتفاق برای اغلب آدم‌هاست. اگر شما هم ساعت‌های زیادی از روزتان را در این شرایط می‌گذرانید ممكن است باور نكنید كه حذف كردن این چرخه آزار‌دهنده تا چه حد می‌تواند به آرامش زندگی شما كمك كند. سعی كنید در نزدیك‌ترین محل ممكن به محیط كارتان خانه بگیرید و از كوتاه‌ترین و كم ترافیك‌ترین، راه مسیرتان را انتخاب كنید. مهم نیست كه با اتومبیل شخصی‌تان می‌روید یا نه، مهم این است كه آسان‌تر به محل كارتان برسید. اگر قرار است یك ساعت زودتر از خانه بیرون بیایید و به دلیل این‌كه دوست دارید با اتومبیل خودتان سركار بروید نیم ساعتی هم تاخیر داشته باشید، بهتر است در این موضوع تجدید نظر كنید. شاید در این مورد به‌خصوص مترو یا حتی اتوبوس‌های تندرو انتخاب بهتری برای شما باشند. در این مورد پیش داوری‌های‌تان را كنار بگذارید و بعد از یك ماه امتحان كردن این شیوه‌ها نتیجه‌اش را روی زندگی روزانه و سلامت روان‌تان مشاهده كنید.

 

 

خودتان را محك بزنید


مهم نیست كه در محیط كار چه انتظاراتی از شما دارند. ممكن است شما توانایی بسیار بالاتری داشته باشید اما نباید به دلیل توقعات كمی كه محل كارتان از شما دارد آن توانایی‌ها را سركوب كنید. به‌دنبال ایده‌های خلاقانه و یاد گرفتن چیزهای تازه در مورد كاری كه انجام می‌دهید بگردید. اطلاعات تكمیلی و موازی‌ای كه به كمك‌تان می‌آید و شما را حرفه‌ای‌تر می‌كند را كسب كنید و در پایان هر پروژه كاری خودتان را مورد ارزیابی قرار بدهید. چه نقاط قوتی به این كار اضافه كرده‌اید كه در كارهای قبلی‌تان وجود نداشته است؟ چه پیشرفت‌هایی در زمینه رفتار سازمانی و ارتباطات كاری به دست آورده‌اید و هنوز چقدر با آنچه انتظار دارید فاصله دارید؟

 

به یك گروه اجتماعی وارد شوید


تحقیقات نشان می‌دهد، این‌كه شما یك گروه دوستی یا اجتماعی برای خودتان داشته باشید و حداقل یك بار در ماه با آن‌ها ملاقات كنید می‌تواند شما را به اندازه زمانی كه درآمدتان دوبرابر می‌شود شاد كند و روی زندگی‌تان تاثیر مثبت بگذارد. كشور مكزیك و ساكنانش یك مثال خوب برای این موضوع هستند. آن‌ها سالانه فقط 16 هزار دلار درآمد دارند كه برای داشتن سطح متوسط زندگی هم حتی كم است اما آن‌ها چند ساعت از هفته‌شان را با همسایه‌ها، فامیل یا گروه‌هایی كه به هردلیلی جزوشان شده‌اند می‌گذرانند و به همین دلیل یكی از شادترین مردمان جهان هستند. همه ما زمانی كه در كنار دیگران هستیم كمتر به مشكلات و دردسرهایم فكر می‌كنیم، بهانه‌های ساده‌ای برای خندیدن یا فریاد زدن پیدا می‌كنیم و برای چند ساعت هم كه شده از استرس‌‌های‌مان فاصله می‌گیریم. پس چرا باید خودمان را از یك زندگی اجتماعی تمام عیار محروم كنیم و به بهانه پول و كار منزوی و تنها باشیم؟مربی دیگران باشید


به گزارش برترین ها تحقیقات بسیاری نشان داده‌اند، انجام كارهای داوطلبانه می‌تواند شادی شما را بیشتر كند پس نیازی نیست راه دوری بروید. فقط كافی است در همین محیط كار و پشت میز خودتان نقش یك معلم را برای تازه وارد‌ها بازی كنید. می‌توانید راه و رسم كاركردن را به آن‌ها یاد دهید و با نشان دادن نقاط قوت یك كارمند خوب در آن رشته در حل مشكلات و سوال‌های آن‌ها هم كوشا باشید. مطمئن باشید كه این تازه واردها از همكاری‌تان قدردانی خواهند كرد و حس خوب رضایتی كه در شما ایجاد می‌شود در نهایت به آرامش و شادی شما منجر خواهد شد.

نوع مطلب : موفقیت، 
برچسب ها : success، موفقیت، زندگی، رویا، عشق، love، dream، live،
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


اگر نمی توانی بلوطی بر فراز تپه ای باشی بوته ای در دامنه باش ولی بهترین بوته ای باش که در کنار راه می روید اگر نمی توانی بوته ای باشی علف کوچکی باش و چشم انداز کنار شاه راهی را شادمانه تر کن اگر نمی توانی نهنگ باشی فقط یک ماهی کوچک باش ولی بازیگوشترین ماهی دریاچه همه ما را که ناخدا نمی کنندملوان هم می توان بود اگر نمی توانی شاه راه باشی کوره راه باش اگر نمی توانی خورشید باشی ستاره باش با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند هر آنچه هستی باش ولی بهترین باش!!!!

مدیر وبلاگ : محمدرضا مرادی
صفحات جانبی
نظرسنجی
کدام را بیشتر می پسندید؟
کدام را بیشتر می پسندید؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar

Display Pagerank

Submit Express Inc.SEO & Search Engine Placement Services

https://www.digikala.com/landing/yalda-referal?ref=1476032