تبلیغات
ساده اما پیچیده
ساده اما پیچیده

اگر نمی توانی بلوطی بر فراز تپه ای باشی بوته ای در دامنه باش ولی بهترین بوته ای باش که در کنار راه می روید اگر نمی توانی بوته ای باشی علف کوچکی باش و چشم انداز کنار شاه راهی را شادمانه تر کن اگر نمی توانی نهنگ باشی فقط یک ماهی کوچک باش ولی بازیگوشترین ماهی دریاچه همه ما را که ناخدا نمی کنندملوان هم می توان بود اگر نمی توانی شاه راه باشی کوره راه باش اگر نمی توانی خورشید باشی ستاره باش با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند هر آنچه هستی باش ولی بهترین باش!!!!


ذهنش را بخوان مچش را بگیر...

مچ گیری

یك پسربچه 5 ساله روی یك كاناپه نشسته است و یك بسته شكلات در دست دارد. او تصمیم می‌گیرد كه شكلات را بخورد اما در همین حین پدر خانواده او را با دعوت به تماشای بازی فوتبال غافلگیر می‌كند. پسر بچه شكلات را زیر كاناپه قایم می‌كند تا در یك موقعیت خوب آن را بخورد. در همین حین خواهر پسربچه برای پیدا كردن عروسكش همه جا را بهم می‌ریزد و در بین جست‌وجوهایش به شكلات باز نشده برادرش بر می‌خورد. او آن را بر می‌دارد و در قفسه كتاب پنهان می‌كند تا در موقعیتی بهتر و مناسب آن را بخورد. ساعاتی بعد وقتی پسربچه از تماشای بازی فوتبال بر می‌گردد شكلات خود را پیدا نمی‌كند اما به‌نظر شما او چه واكنشی نشان می‌دهد؟ او بعد از كمی جست‌وجو به سراغ قفسه كتاب می‌رود و شكلات را آنجا پیدا می‌كند اما پسر بچه چطور توانسته به این موضوع دست پیدا كند؟ آنچه دانشمندان در این مثال كوچك از آن صحبت می‌كنند ذهن‌خوانی است اما چطور؟

زبان چشم‌ها


یاد گرفتن زبان بدن یكی از راه‌های پی بردن به افكار دیگران است. نخستین چیزی كه می‌تواند در شروع یك ارتباط كلید راهیابی به ذهن دیگران باشد نحوه نگاه افراد در هنگام شنیدن حرف‌های شماست. مثلا اگر در هنگام صحبت با كسی، فرد مقابل شما مردمك چشم‌هایش گشاد شده این نشان می‌دهد كه او به صحبت‌های شما علاقه‌مند شده است و این نشانه خوبی است به این معنا كه می‌توانید به صحبت‌های خود ادامه دهید و نگران كسالت مخاطب‌تان نباشید. اما اگر چشم‌های طرف مقابل‌تان بیش از اندازه گرد شده است این نشان می‌دهد كه او خیلی به صحبت‌های‌تان علاقه‌مند نیست و تنها وانمود می‌كند كه صحبت‌های‌تان را پیگیری می‌كند. در هنگام صحبت سعی كنید به چشم‌های طرف مقابل‌تان دقت كنید و واكنش چشم‌های او را نسبت به‌خودتان زیرنظر بگیرد. خیلی لازم نیست كه تمامی نشانه‌های مربوط به چشم‌ها را یاد بگیرید اگر این 2 نشانه‌ای كه برای‌تان نام بردیم، را در مكالمه‌های‌تان كنترل كنید حداقل می‌فهمید كه زمان ادامه دادن یك گفت‌وگو یا قطع كردن آن‌چه زمانی است. نشانه خوب دیگر مربوط به حركت دست‌هاست. وقتی فردی با دست‌هایش بازوهایش را در بغل بگیرید و به صحبت‌های شما گوش دهد (تقریبا شبیه زمانی كه شخصی سردش شده است) این نشان می‌دهد كه تمایلی به صحبت با شما ندارد ودوست دارد كه هرچه زودتر این مكالمه تمام شود. خوب به این نشانه‌ها توجه كنید و تا دیر نشده است دست از گفت‌وگو بردارید. ممكن است شخصی ناخن‌هایش را هراز‌گاهی در طول صحبت با شما بجود و این نشانه به معنای بی‌قراری و ناآرامی فرد مقابل‌تان است و با دیدن این نشانه می‌توانید صحبت را به جهت دیگری هدایت كنید. گاهی هم ممكن است شخصی خودش را قوز كند و این نشانه این است كه او ترجیح می‌دهد احساساتش را از شما پنهان كند.

 

 

یك توانایی بالفطره


در میان موجودات زنده انسان‌ها تقریبا تنها كسانی هستند كه می‌توانند ذهن دیگران را بخوانند. دانشمندان این توانایی را در حدود 5 سالگی به بعد توصیف می‌كنند اما خواندن ذهن یكی از جالب‌‌ترین موضوعاتی است كه بیشتر افراد به آن علاقه دارند. شاید شما كه در حال خواندن این مطلب هستید از بیان‌كردن این موضوع كه دل‌تان می‌خواهد ذهن دیگران را بخوانید خجالت بكشید امابا جرات می‌توان گفت كه كمتر كسی است كه راجع به این موضوع كنجكاو نباشد اما از یاد نبرید كه در اینجا منظور از ذهن خوانی افراد این است كه شما بتوانید ذهن افراد را مثل یك كتاب بخوانید و برای همین بهتر است در این مورد خیلی رویایی فكر نكنید‌ اما موضوعی كه می‌تواند شما را خوشحال كند این است كه توانایی خواندن ذهن دیگران خیلی هم كار سختی نیست و هركسی می‌تواند این كار را انجام دهد.

 

 

یك راهكار علمی و ثابت شده برای شناخت ذهن


علاوه‌ بر زبان بدن كه بسیار كاربردی است نوعی تكنیك دیگر وجود دارد كه از طریق علمی ثابت شده است. در این تكنیك نیازی نیست كه مثل زبان بدن به حركت دست‌ها و چشم‌های فرد مقابل‌تان خیره شوید بلكه فقط كافی است خودتان را جای فرد دیگری بگذارید. دانشمندان در تحقیق‌هایی كه انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند كه وقتی خودتان را جای شخص دیگری بگذارید بخشی از سلول‌های موجود در مغز تحریك شده و به‌صورت خودكار می‌توانند تا اندازه‌ای حالات و روحیات فرد مقابل‌تان را حدس بزنند. این در واقع به عبارت ساده همان «‌خود را جای شخص دیگری گذاشتن» است. وقتی خود را جای شخص دیگری می‌گذارید و سعی می‌كنید همانند او فكر كنید تا‌ اندازه‌ای می‌توانید شرایط و حالات روحی مخاطب‌تان را درك كنید و با توجه به واكنش‌هایی كه به شما نشان می‌دهد می‌توانید به‌نوعی ذهنش را بخوانید چون در این حالت شما توانسته‌اید در جایگاه او شرایط خود را تصور كنید و در نتیجه بهتر به توصیف حالات و ذهنش بپردازید.

 

 

آواهایی كه باید به آن توجه كنید


ضرب آهنگ صدا هم می‌تواند تا اندازه زیادی شما را در شناختن دیگران و آنچه در ذهن‌شان می‌گذرد آگاه كند. اگر مخاطب شما در هنگام صحبت با صدای بلندتر و واضح صحبت كرد این نشان می‌دهد علاوه‌بر داشتن اعتماد‌به‌نفس، صحبت‌هایش از صداقت بیشتری برخوردار است اما اگر مخاطب شما فردی است كه اصولا آرام حرف نمی‌زند اما در یك موقعیت خاص به آرامی و كمی تردید با شما صحبت می‌كند نشان می‌دهد كه او چیزی را از شما پنهان می‌كند. در این مواقع حركت لب‌ها هم می‌تواند نشانه خوبی برا ی پی‌بردن به ذهن دیگران باشد.

ممكن است شما از دوست‌تان یك خواهشی داشته باشید یا از او بخواهید كه كاری بزرگ را برای‌تان انجام دهد اگر او در هنگام بیان این تقاضای شما لب‌هایش را جوید یا با مكث به شما پاسخ داد باید خیلی مراقب باشید و از بیان خواسته‌تان منصرف شوید چون او مطمئنا جواب مثبتی به درخواست‌تان نخواهد داد.سه شنبه 16 اسفند 1390 | نظرات ()Flash banner maker online


اگر نمی توانی بلوطی بر فراز تپه ای باشی بوته ای در دامنه باش ولی بهترین بوته ای باش که در کنار راه می روید اگر نمی توانی بوته ای باشی علف کوچکی باش و چشم انداز کنار شاه راهی را شادمانه تر کن اگر نمی توانی نهنگ باشی فقط یک ماهی کوچک باش ولی بازیگوشترین ماهی دریاچه همه ما را که ناخدا نمی کنندملوان هم می توان بود اگر نمی توانی شاه راه باشی کوره راه باش اگر نمی توانی خورشید باشی ستاره باش با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند هر آنچه هستی باش ولی بهترین باش!!!!
mohammadreza_moradi@hotmail.com


ای بوک آی آر دات کام
منوی اصلی
صفحه نخست
پست الکترونیک
تماس با مدیریت وبلاگ
موفقیت
فروغ فرخزاد
دو بیتی
آموزشی
تاریخی
نیما یوشیج
فریدون مشیری
پائولو کوئیلو
دکتر علی شریعتی
ساده اما پیچیده
احمد شاملو
سهراب سپهری
مهدی اخوان ثالث
مذهبی

محمدرضا مرادی
غلامحسین شعبانی

بهمن 1391
آبان 1391
مهر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390

آیپاد ببرید!
دلم تنگه
من زانو نمی زنم
عشق
دنیاااااا با ما مشکلل داره
حافظه انسان در برابر حافظه ماشین
صدایی که جهان را تغییر داد
10 فایده لبخند زدن
معلم عزیزم...
ذهنش را بخوان مچش را بگیر...
چهره های مهم و ناشناخته فیس بوک را بشناسید
زندگی‌تان را واقعا رویایی كنید!
چهارده اصل برای شاد بودن و شاد زندگی کردن
سوالی که خدا از ما نخواهد پرسید!!
ما زندگیمان را میسازیم
!نشانه های یک مرد عاشق و خواستگار!
بیست و یک جمله انرژی زا از آنتونی رابینز !!
مفهوم عشق و ازدواج!
شب یلدا
سه چیزارزشمندترین چیزهاست

من و تو
جامعه مهندسین نفت
اس ام اس و پیامک
اتاق شماره 18
+++مثبت+++
بزرگترین مرجع تخصصی دانلود ایرانیان
گالری عکس دو پیکس
سرزمین عکس بازیگران
تبلیغات رایگان در پیام ایران
درج آگهی رایگان

همیشه عاشق
جوان امروز
.:: fungozar ::.
کارت شارژ ایرانسل همراه اول
www.mokhtarein.ir
گالری عکس و بیوگرافی بازیگران
پایگاه سرگرمی پاتوق98
سایتی پر از شکلک برای وبلاگ شما
اس ام اس و پیامک
₪ مجله سرگرمی فی فا ₪

کدام را بیشتر می پسندید؟


بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

RSS 2.0

Powered by WebGozar

Display Pagerank

Submit Express Inc.SEO & Search Engine Placement Services

yahoo invisible detector

فروشگاه من و تو

 
 
 
 
 
Blog Skin
xrumer