تبلیغات
ساده اما پیچیده
ساده اما پیچیده

اگر نمی توانی بلوطی بر فراز تپه ای باشی بوته ای در دامنه باش ولی بهترین بوته ای باش که در کنار راه می روید اگر نمی توانی بوته ای باشی علف کوچکی باش و چشم انداز کنار شاه راهی را شادمانه تر کن اگر نمی توانی نهنگ باشی فقط یک ماهی کوچک باش ولی بازیگوشترین ماهی دریاچه همه ما را که ناخدا نمی کنندملوان هم می توان بود اگر نمی توانی شاه راه باشی کوره راه باش اگر نمی توانی خورشید باشی ستاره باش با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند هر آنچه هستی باش ولی بهترین باش!!!!


صدایی که جهان را تغییر داد

غار

گاهی لازم است تنها باشی. شاید در کنار یک رودخانه. برای خودت بروی. نه این‌که آن‌قدر بروی تا به دریا برسی. اما بروی، سرت را بیندازی پایین و در خودت غلت بخوری. این­‌طوری می­‌توانی صدای ذهنت را بشنوی.

ذهنت دارد درباره‌­ی تو با تو حرف می­‌زند. تو برای تنها بودن گاهی به رودخانه نیاز داری!

او به غار نیاز داشت!

گاهی لازم است با خودت خلوت کنی. شاید پای یک کوه. بهار باشد، بهتر است. لباس راحت پوشیده باشی. ترجیحاً سفید. کتانی پوشیده باشی. ترجیحاً آبی. رفته باشی پای کوه. توی راه آب زرشکی هم نوشیده باشی. این­‌طوری می­‌توانی صدای قلبت را بشنوی.

قلبت دارد درباره­‌ی گذشته‌­ات با تو حرف می‌زند. به حرف‌هایش گوش کن. قلبت خوبی تو را می‌خواهد. هر آدمی باید روزهایی داشته باشد که با قلبش تنها باشد. تو برای تنها بودن نیاز داری بروی پای کوه.

او به غار می‌­رفت!

گاهی لازم است بایستی زیر باران. به جمله­‌های نیشدار بقیه کاری نداشته باشی که می‌گویند رمانتیک شده­‌ای. بگذاری باران بر شانه‌­هایت و موهایت ببارد. باران با تو حرف دارد. باران برای تو پیغام دارد. تو پیغام باران را در لحظه دریافت می‌­کنی، به محض این‌که روی پوستت بیفتد. تو خیلی پوست خوبی داری. پوستت برای حرف زدن با باران سالم و راحت است.

پوست تو صدای آسمانی باران را می‌­شناسد. باران چیزهایی درباره­‌ی ابر می­‌گوید، حرف­‌هایی درباره­‌ی خداوند دارد. باران بسیار تنهاست. تو تنهایی را می­‌شناسی. تو خودت درباران تنها هستی و شانه­‌هایت از باران نیست که خیس‌اند، از تنهایی است.

گاهی به خودت فرصت بده که حرف­‌های باران را بشنوی. او درباره‌ی آینده با تو حرف خواهد زد. روزهای شفاف را نشانت خواهد داد و ماه را که بسیار منزوی است به جمعتان اضافه خواهد کرد. تو نیاز داری که گاهی زیر باران باشی.

او غار را ترجیح می­‌داد.

و در تنهایی گاهی صدایی خواهی شنید. صدایی که نه صدای قلبت است و نه صدای مغزت. صدایی که صدای پرندگان نیست. صدای درختان نیست. صدای جویبار نیست. صدای مردم نیست. صدای خودت نیست؛ اما درباره­‌ی تو حرف می‌­زند. آرام و شمرده درباره­‌ی تو حرف می­­‌زند. مثلاً می­‌گوید مرا بسیار یاد کن!

صدا آشناست. صدا برای تو بی‌اندازه آشناست و رنگی از روزهای رفته و روزهای نیامده دارد. هم به مرگ شبیه است و هم به زندگی. صدای وفادار نرمی است که با شنیدنش آرامش جهان به جانت می‌ریزد.

فکر می­‌کنی زمانی خواب این صدا را دیده‌­ای. می‌­دانی که بارها این صدا را شنیده‌­ای. تو برای شنیدن این صدا صبر نداری. چون به این آرامش نیاز داری. تو تنها می­‌شوی که این صدا را بشنوی.

تو تنها می­‌شوی که او به تو نزدیک شود و از تو بخواهد که او را بسیار یاد کنی. تو یاد او می‌­افتی. یاد نامش، یاد نام­‌هایش و فکر می‌کنی که او همین نسیمی است که هم الان به تو وزید و این نسیم نیست. و این قاصدکی است که رد شد و این قاصدک نیست. دنبال قاصدک می‌دوی و به غار می‌­رسی.

صدایی که از غار می‌­آید تو را شگفت­‌زده کرده است. این صدا از غار نیست، اما از غار است. از دیواره‌های غار که سنگی و مهربان و تنها هستند و صدا را در خودشان حفظ می­‌کنند. تو صدا را نمی‌شنوی. اما آن را حس می­‌کنی. صدا از تاریخ آمده است. صدا آمده است تا بماند و جهان را به جریان بیندازد.

گاهی یک صدا جهانی را عوض می­‌کند!

دوشنبه 15 خرداد 1391 | نظرات ()Flash banner maker online


اگر نمی توانی بلوطی بر فراز تپه ای باشی بوته ای در دامنه باش ولی بهترین بوته ای باش که در کنار راه می روید اگر نمی توانی بوته ای باشی علف کوچکی باش و چشم انداز کنار شاه راهی را شادمانه تر کن اگر نمی توانی نهنگ باشی فقط یک ماهی کوچک باش ولی بازیگوشترین ماهی دریاچه همه ما را که ناخدا نمی کنندملوان هم می توان بود اگر نمی توانی شاه راه باشی کوره راه باش اگر نمی توانی خورشید باشی ستاره باش با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند هر آنچه هستی باش ولی بهترین باش!!!!
mohammadreza_moradi@hotmail.com


ای بوک آی آر دات کام
منوی اصلی
صفحه نخست
پست الکترونیک
تماس با مدیریت وبلاگ
موفقیت
فروغ فرخزاد
دو بیتی
آموزشی
تاریخی
نیما یوشیج
فریدون مشیری
پائولو کوئیلو
دکتر علی شریعتی
ساده اما پیچیده
احمد شاملو
سهراب سپهری
مهدی اخوان ثالث
مذهبی

محمدرضا مرادی
غلامحسین شعبانی

بهمن 1391
آبان 1391
مهر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390

آیپاد ببرید!
دلم تنگه
من زانو نمی زنم
عشق
دنیاااااا با ما مشکلل داره
حافظه انسان در برابر حافظه ماشین
صدایی که جهان را تغییر داد
10 فایده لبخند زدن
معلم عزیزم...
ذهنش را بخوان مچش را بگیر...
چهره های مهم و ناشناخته فیس بوک را بشناسید
زندگی‌تان را واقعا رویایی كنید!
چهارده اصل برای شاد بودن و شاد زندگی کردن
سوالی که خدا از ما نخواهد پرسید!!
ما زندگیمان را میسازیم
!نشانه های یک مرد عاشق و خواستگار!
بیست و یک جمله انرژی زا از آنتونی رابینز !!
مفهوم عشق و ازدواج!
شب یلدا
سه چیزارزشمندترین چیزهاست

من و تو
جامعه مهندسین نفت
اس ام اس و پیامک
اتاق شماره 18
+++مثبت+++
بزرگترین مرجع تخصصی دانلود ایرانیان
گالری عکس دو پیکس
سرزمین عکس بازیگران
تبلیغات رایگان در پیام ایران
درج آگهی رایگان

همیشه عاشق
جوان امروز
.:: fungozar ::.
کارت شارژ ایرانسل همراه اول
www.mokhtarein.ir
گالری عکس و بیوگرافی بازیگران
پایگاه سرگرمی پاتوق98
سایتی پر از شکلک برای وبلاگ شما
اس ام اس و پیامک
₪ مجله سرگرمی فی فا ₪

کدام را بیشتر می پسندید؟


بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

RSS 2.0

Powered by WebGozar

Display Pagerank

Submit Express Inc.SEO & Search Engine Placement Services

yahoo invisible detector

فروشگاه من و تو

 
 
 
 
 
Blog Skin
xrumer